Gwiazda Dni Bielska-Białej - Shaggy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy przychodzi do stworzenia hitu w nurcie muzyki dancehall reggae, który podbije listy przebojów na świecie i przetrwa próbę czasu, nikt nie robi tego lepiej.

Shaggy

 Światowa gwiazda na Dniach Bielska-Białej. 14 czerwca o g. 21.00 na placu Ratuszowym zaśpiewa SHAGGY. 

Wyznaczając muzyczną ścieżkę, którą podążyli także tacy artyści jak Drake, Rihanna czy Major Lazer, Shaggy był jednym z pierwszych, którzy osiągnęli globalny sukces w nurcie muzyki dancehall i z powodzeniem pozostał w czołówce wykonawców, regularnie podbijając swoimi hitami listy przebojów.

Urodzony na  Jamajce artysta zadebiutował w 1993 r.  singlem “Oh Carolina” zdobywając parkiety taneczne Nowego Jorku i listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Kolejny singiel  “Boombastic” ponownie podbił listy przebojów i znalazł się na 3 miejscu prestiżowej setki HOT 100 magazynu Billboard. Od tego czasu Shaggy  nieustająco rok po roku pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawanych artystów i autorów muzycznych hitów.

Artysta na swoim koncie ma ponad 30 milionów sprzedanych albumów, 8 singli, które znalazły się w prestiżowym rankingu magazynu Billboard TOP 100 (dwa z nich były nr 1 listy), siedem albumów  pozostających w rankingu najlepiej sprzedających się albumów TOP 40, 16 singli w TOP 40. Był też kilkukrotnie nagrodzony najbardziej prestiżową w branży muzycznej nagrodą – Grammy.

Jeden z ostatnich projektów artysty  to album nagrany wspólnie ze STINGIEM, który został znakomicie przyjęty na całym świecie oraz został wyróżniony nagrodą Grammy (siódmą z kolei w karierze Shaggiego).

W 2018r artysta wydał nowy singiel “Use Me”, który był zapowiedzią kolejnego solowego albumu. Premiera najnowszego dzieła artysty – płyty ” Wah Gwaan?!” planowana jest na maj 2019r. Jak zapowiada Shaggy będzie to 12  piosenek w znanym, charakterystycznym dla niego stylu.  Artysta podkreśla, że chce tworzyć muzykę, która jest dla każdego bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wykształcenie. Bujający rytm z wysp, błyskotliwa gra słów i popowe melodie to coś do czego może odnieść się każdy słuchacz. Mówiąc o przesłaniu płyty Shaggy podkreśla, że jej treścią jest “Bądź z kimś, kto uczyni cię lepszym”.
“Każdy chciałby być z kimś kto go motywuje i inspiruje, w przeciwnym razie czuje się przegrany. Nikt nie chce być przegranym, dlatego daj się wykorzystać dobrej miłości by być lepszym”- tłumaczy przesłanie singla “Use me”.

Shaggy utożsamiany jest z muzyką, która przynosi słuchaczom radość. Teraz, może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, świat potrzebuje pozytywnych przekazów oraz nadziei na przyszłość.

Shaggy - inauguracja Dni Bielska-Białej, 14 czerwca godz. 21.00, Plac Ratuszowy. WSTĘP WOLNY

Źródło: www.bck.bielsko.pl

Udostępnij

6
+6
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę