Marketu w Łodygowicach pożar ... kontrolowany - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trochę obaw mogły mieć osoby, które znalazły się w niedzielny wieczór w okolicy jednego z dużych sklepów w Łodygowicach, widząc wozy strażackie i jakieś niebezpiecznie wyglądające manewry. O co chodziło?

Straż pożarna

Mogło, a nawet powinno się wydawać, że w płomieniach stanął market Netto. Tymczasem, jak się okazało, wszystko było zgodne z planem. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. O szczegóły zapytaliśmy Tomasza Górę, komendanta OSP w Łodygowicach:

- Rzeczywiście wyglądać mogło z daleka groźnie, ale były to ćwiczenia, o których jednostki były powiadomione wcześniej, ale nie znały dokładnego ich czasu. Brały w niej udział jednostki OSP Łodygowice, ochotniczy strażacy z Lipowej, Międzybrodzia Bialskiego i zawodowcy z Żywca, w sumie siedem. Ćwiczone były wszystkie możliwe warianty. Koordynacja działań, lokalizacja zagrożenia, interwencja. Źródło zadymienia zlokalizowane było w części magazynowej sklepu. W czasie maksymalnego zadymienia pomieszczenia ćwiczący musieli poradzić sobie z wyniesieniem rannych i ich zabezpieczeniem, a przede wszystkim ugaszeniem pożaru. Całość akcji to około 1,5 – 2 godzin. Wszystko przebiegało zgodnie z wymogami proceduralnymi - wyjaśnił Góra.

Udostępnij

2
-1
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę