W Milówce miał wyciąg. Teraz debatuje nad podbojem Marsa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wracamy do tematu: kosmos, a Żywiecczyzna.

Matuszny Meksyk

O reprezentującym nasz okręg wyborczy pośle Kazimierzu Matusznym z partii Prawo i Sprawiedliwość i jego zamorskich wizytach pisaliśmy już TUTAJ. Temat pojawił się ponownie w związku z rozliczeniem kosztów poselskich przelotów.
Przypomnijmy, że poseł Matuszny jest członkiem sejmowej Komisji ds Przestrzeni Kosmicznej. W związku z tym, wraz z dwoma innymi parlamentarzystami, uczestniczył w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym, który odbywał się Australii. Tematem forum były m.in. plany podboju Marsa oraz najnowsze technologie rakietowe. W rozmowie z "Super Expressem" poseł Matuszny tłumaczy, że na jednym ze spotkań dyskutowano też o "polskich satelitach, których do tej pory nie mamy". Wyjazd tej trójki na Antypody kosztował podatników łącznie 90 tys zł. W grę wchodzi oczywiście nie tylko przelot samolotowy. Podkreślmy jednak, że zbiorczo parlamentarzyści na zagraniczne podróże lotnicze wydali 2,8 mln zł. Wydatki na możliwość uczestnictwa w Kongresie Astronautycznym, to duży odsetek tej łącznej kwoty.

Udostępnij

4
-29
33
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę