Strategia pszczelarska może dać efekty. Nie tylko w Moszczanicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowy rok szkolny zaowocował nie tylko rozpoczęciem wygaszania gimnazjów. W Żywcu pojawiła się inna nowość, ciekawa i nietuzinkowa.

Pszczoły

 Od września przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy działa klasa pszczelarska na poziomie szkoły zawodowej. Mający pod swoją pieczą temat oświaty wicestarosta Stanisław Kucharczyk nie kryje pozytywnego zdziwienia faktem, że do nauki w tym profilu zapisało się już 39 uczniów.
-  Przy udziale Związku Pszczelarskiego Bartnik uruchomiliśmy klasę pszczelarską. Oczywiście wcześniej była już pasieka ekologiczna. Przygotowaliśmy tez siatkę godzin dla tego profilu, co zwykle jest pracochłonne. To jeden z nielicznych takich kierunków w Polsce, będziemy go rozwijać. Młodych ludzi coraz częściej widuję na spotkaniach z pszczelarzami, ale brakuje im papierka. Pszczelarstwo zostało wpisane w strategię rozwoju powiatu żywieckiego, strategia pszczelarska może się opłacić – mówi Stanisław Kucharczyk.
To jednak nie wszystko. Jak poinformował samorządowiec, w Moszczanicy ma powstać szerokie „ekocentrum”:
- Poszliśmy w kierunku rozwoju szkolnictwa proekologicznego. Chcemy stworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej w przy ZSAiO. To miejsce ma wielki potencjał w tym kierunku. Przygotowaliśmy projekt na ok 2 mln. Jest on obecnie na etapie przygotowania studium wykonalności. Chcemy wykorzystać środki z tzw. bioróżnorodności europejskiej. Ludzie często mają pretensje, że pieniądze z tego funduszu przeznaczamy na rzeczy nie zawsze społecznie uzasadnione, jak spacerniaki czy alejki. Chcemy je więc wykorzystać na budowę tego centrum – dodaje Kucharczyk.
Temat ekologii, zdrowej żywności i zdrowego trybu życia od dawna jest modny. Należy więc życzyć powodzenia moszczanickiej szkole.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę