Nieznani sprawcy... odnowili tablicę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nieznani sprawcy najczęściej kojarzeni są z czynami destrukcyjnymi. Okazuje się jednak, że bywają i sytuacje odwrotne.

Razem Podbeskidzie tablica

Przedstawiciele Partii Razem oddział Podbeskidzie co roku składają kwiaty pod tablicą upamiętniającą strajk robotników w dawnej fabryce Fijałkowskich przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej, który rozpoczął się 15 lipca 1936 roku. W zeszłym roku tablica upamiętniająca to wydarzenie została odnowiona. Doszło do tego w tajemniczych i zagadkowych okolicznościach. Początkiem czerwca 2017 roku Razem Podbeskidzie złożyło do miasta pismo z prośbą o renowację tablicy. Była ona niezwykle zaniedbana, litery były zamazane i prawie nieczytelne. Zaproponowali, że mogą partycypować w kosztach odnowienia tablicy. 

- Po złożeniu pisma mijały dni i tygodnie. Nagle w październiku 2017 roku otrzymaliśmy niezwykłe pismo z Urzędu Miejskiego. Ku naszemu zdumieniu informowało ono, że tablica została odnowiona przez... nieznanych sprawców – informuje Razem Podbeskidzie

W piśmie urzędowym czytamy: 
“W trakcie wizji w terenie przeprowadzone w dniu 6.10.2017 zastaliśmy tablicę oczyszczoną wraz z odmalowanymi literami. Informujemy, że prace te nie zostały zlecone przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, nieznana nam jest osoba, która wykonała ww. czynności”

- Można więc powiedzieć, że nasze miasto jest magiczne. Podczas gdy gdzie indziej nieznani sprawcy malują na murach symbole nazistowskie czy antysemickie u nas nieznani sprawcy zajmują się odnawianiem tablic upamiętniających strajki. Jeśli któryś z nieznanych sprawców czyta ten post, pozdrawiamy i serdecznie dziękujemy – dodają.

Udostępnij

6
+4
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę