Szansa na nowe klasopracownie dla szkół powiatu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Województwa Śląkiego wybrał do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego projekt pn.: „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy”, którego całkowita wartość opiewa na kwotę 4 493 576,68 zł.

Zespół Szkół drzewnych

 W związku z powyższym, Powiat Żywiecki jest na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie. Projekt jest efektem długofalowych konsultacji ze środowiskiem jednostek szkolnych kształcenia zawodowego na Żywiecczyźnie, przedsiębiorców oraz urzędów pracy na terenie Subregionu Południowego Województwa Śląskiego.
W konsekwencji diagnozy, projekt będzie prowadzona w 7 placówkach kształcenia zawodowego należących do Powiatu Żywieckiego, a modernizacji zostanie poddane łącznie 27 klasopracowni zawodowych. Szkoły uczestniczące w projekcie to:

Specjalny Ośrodku Szkolno-Wychowawczym,
Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu,
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce,
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu,
Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu,
Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu;
Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy.

Głównym przedmiotem inwestycji jest modernizacja lub budowa wraz z kompleksowym wyposażeniem pracowni i laboratoriów przeznaczonych do nauki zawodu wraz z możliwością przystosowania ich do osób niepełnosprawnych w powyższych szkołach. Projekt poprzez podniesienie atrakcyjności i elastyczności kształcenia zawodowego będzie odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy, jak również zwiększy kompetencje uczniów kształcących się w poszukiwanych zawodach i poprawi ich szanse na znalezienie stałego zatrudnienia. Planowane działania i rezultaty przyczynią się do rozwoju perspektyw zawodowych absolwentów szkół objętych projektem na terenie rynku pracy powiatu żywieckiego.
Projekt będzie realizowany etapowo, w każdej z wyżej wymienionych szkół. W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone prace modernizacyjno-budowlane w 27 pracowniach, a następnie zostanie zakupiony sprzęt o najwyższych parametrach i nowoczesnej technologii dla każdej pracowni. Przewidywany czas rzeczowej realizacji inwestycji to III kwartał 2017 do IV kwartał 2019r.
Po zrealizowaniu inwestycji, w nowo wyremontowanych klasopracowniach będą prowadzone kursy oraz szkolenia w ramach komplementarnego projektu pn.: „Rozszerzenie oferty edukacyjnej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy”.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę