Gmina bez wójta - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadchodzi czas na kolejne kroki w uregulowaniu sytuacji formalniej i prawnej władz gminy Jeleśnia. 

UG Jelesnia zima

Wójtem gminy Jeleśnia w ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku wybrany został Marian Czarnota. Sprawował on tą funkcję już wcześniej, od 2010 roku. Od stycznia 2016 roku ciężko chorował. W związku z tym na stanowisko wicewójta powołał Bronisława Jafernika, kierownika wydziału oświaty. Marian Czarnota przez dłuższy czas nie mógł sprawować swojej funkcji.

- Przewodniczący Rady Gminy Jeleśnia, realizując obowiązek wynikający z art. 28 g ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminny, zawiadomił Wojewodę Śląskiego o niezdolności do pracy z powodu choroby trwającej powyżej 30 dni wójta gminy Jeleśnia – pana Mariana Czarnoty. Jednocześnie, zgodnie z przywołanym wyżej przepisem art. 28g ust. 1 ustawy, zadania i kompetencje wójta gminy przejął zastępca - pan Bronisław Jafernik.  - poinformowała nas rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Alina Kucharzewska.

W pierwszej połowie grudnia Marian Czarnota złożył w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku - Białej rezygnację z pełnionej funkcji. W chwili gdy, w związku z rezygnacją, wygaśnie mandat Mariana Czarnoty, stanowisko wicewójta automatycznie starci też Bronisław Jafernik.
W związku z zaistniałą sytuacją dla gminy będzie wyznaczony komisarz, pełniący obowiązki wójta. Jako że wyznaczać go będzie premier rządu, należy liczyć się z tym, że będzie to osoba związana z partią Prawo i Sprawiedliwość. Nieoficjalnie mówi się, że komisarzem zostanie Tadeusz Pal, obecny radny powiatowy.

Udostępnij

7
+4
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę