Katowice jak Żywiec. Gdzie jest dron? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W stolicy naszego województwa wprowadzono do walki ze smogiem specjalnie wyposażonego drona.

Będzie namierzał kominy, z których wydobywa się dym świadczący o niekorzystnym dla środowiska spalaniu. Już po godzinie natrafił na pierwszego truciciela, skutkiem czego wystawiono mandat wysokości 500 zł.
Urządzenie jest wspólnym przedsięwzięciem miast: Katowice i Gliwice oraz Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla. Obecnie jest w fazie testowania. Jego sprawdzian ma trwać kilka tygodni. Docelowo ma skanować duże obszary miasta, w poszukiwaniu źródeł skażenia powietrza.
Dron, długie testy, instytut związany z górnictwem, czy czasem skądś tego nie znamy? W Żywcu dron testowany był swego czasu. Od pamiętnej prezentacji na zywieckim Rynku ślad po nim - w powietrzu - zaginął.

Udostępnij

7
+5
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę