"Mechanik" z sukcesem zagrał na giełdzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Drużyna Orłów z klasy 2fT rządziła na giełdzie! W środę 11 kwietnia br. w Sali Notowań odbyła się gala finałowa XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Żywiec godnie reprezentowała ekipa z Technikum nr 1 Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych

Gra gieldowa

W grze zmierzyło się ponad 19 tys. uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Tworzyli oni 7,5 tys. giełdowych zespołów. Podczas finału SGG zwycięskie zespoły z dwóch poprzednich etapów (w sumie 20 drużyn) starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki „na żywo”, podczas kilkugodzinnej, specjalnie przygotowanej rozgrywki.
Przedmiotem wirtualnych inwestycji w finale były akcje spółek wchodzące w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeks WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe. Ranking finału został ogłoszony bezpośrednio po jego zakończeniu. Główną nagrodą w konkursie odebrał zespół ”Gronkowce” z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Warszawie .

Do ścisłego finału zakwalifikowała się drużyna z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Przyjęła nazwę ORŁY, a stanowili ją: Michał Blecha i Szymon Janoszek z klasy 2fT. Opiekunem była Anna Rodak. ORŁY w drugim etapie znalazły się w czołówce, zajmując czwarte miejsce w Polsce, a pierwsze w województwie śląskim. Byli jedynymi uczniami z technikum. Pozostali finaliści to uczniowie szkół licealnych. Ostatecznie uczniowie ZSME w finałowych zmaganiach zajęli wysokie 7 miejsce. Gratulujemy.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę