Słabo w rankingu powiatów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017. Powiat Bielski uplasował się w pierwszej dziesiątce, ale Bielsko jest miasto na prawach powiatu wypadło zacznie gorzej.

Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne.

W kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców sklasyfikowano 43 jednostki. Powiat bielski znalazł się w tym rankingu na ósmym miejscu, uzyskując 41380 punktów. W tej samej kategorii powiat cieszyński zajął drugie miejsce(64415 pkt.), a powiat żywiecki znalazł się na miejscu szóstym (43 110 pkt.). Na pierwszym miejscu uplasowały się, z taką samą ilością punktów (65260 pkt.), powiaty: kartuski i kielecki. 

Znacznie słabiej wypadło Bielsko-Biała w kategorii miast na prawach powiatu. Na 67 pozycji zajęło dopiero 37 miejsce. Trzeba jednak dodać, że to pozycja ex aequo, na której znalazły się 23 inne miasta. Zyskały tą samą co Bielsko liczbę punktów, czyli 700, podczas gdy zwycięzca – Rzeszów – miał ich 64 730.
Co dokładnie zostało docenione, a co nieuznane, można sprawdzić TUTAJ.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę