Internet w nasze opłotki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Firma Beskid Media Sp. z o.o. wybuduje nowoczesne sieci światłowodowe w wielu gminach naszego powiatu. Co w związku z tym warto wiedzieć?

swiatlowody

Zadanie wykonywane będzie w ramach projektu: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego". 

Dzięki realizacji projektu szkoły zostaną bezpłatnie podłączone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, której celem jest zapewnienie wszystkim szkołom na terenie Polski bezpłatnego dostępu do szybkiego Internetu. Umożliwi to wprowadzenie nowych form kształcenia w oparciu o dostęp do nowoczesnych materiałów cyfrowych, a dzięki temu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów we wszystkich szkołach w Polsce.
W związku z prowadzoną inwestycją władze niekórych gmin informują mieszkańców, iż upoważnieni przez firmę Beskid Media projektanci, odwiedzą Państwa domy, aby ustalić, czy są Państwo zainteresowani darmowym przyłączem do sieci światłowodowej.W wyniku prowadzonej inwestycji do roku 2020, powstanie nowoczesna sieć światłowodowa o długości ponad 700 km w powiecie żywieckim, która swoim zasięgiem obejmie 18000 gospodarstw domowych oraz 102 placówki oświatowe. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli dostęp do superszybkiego Internetu z prędkościami aż do 800Mb/s, telewizji kablowej z dostępem do 200 kanałów oraz telefonii cyfrowej bez limitu, w ramach której abonenci sieci Beskid Media rozmawiają zawsze za darmo.

Informacje o projekcie można uzyskać pod numerem telefonu 33 333 88 88, na stronie internetowej www.popc.beskidmedia.pl oraz w Punkcie Obsługi Klienta w Żywcu przy ulicy Ks. Pr. St. Słonki 20a.

Do tej pory o takich działaniach na swoim terenie i w konkretnych sołectwach poinformowały następujące gminy:

Czernichów 

Jeleśnia - projekt będzie realizowany w sołectwach: Jeleśnia, Korbielów, Sopotnia Wielka, Sopotnia Mała, Krzyżowa, Pewel Wielka, Przyborów, Mutne.

Łodygowice - sołectwa: Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecze.

Świnna - sołectwa Świnna, Pewel Mała, Pewel Ślemeńska, Przyłęków, Rychwałdek, Trzebinia. 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę