Rusza budowa ścieżki rowerowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ubiegłym roku pisaliśmy o planie władz gminy Łodygowice, aby zbudować dróżkę rowerową na wale Jeziora Żywieckiego w Zarzeczu. Są postępy w tej sprawie.

Jezioro sciezka

Wczoraj przekazano plac budowy i formalnie rozpoczęto realizację inwestycji budowy ścieżki dydaktyczno-spacerowej, o czym poinformował Urząd Gminy Łodygowice. O niektórych jej w uwarunkowaniach pisaliśmy TUTAJ.Nie będzie długa, bo mieć ma zaledwie 2,7 km.

Ścieżka będzie się rozpoczynać od Klubu Żeglarskiego „Halny”, następne biec będzie po koronie wału Jeziora Żywieckiego, wzdłuż boiska sportowego w Zarzeczu ul. Sportową i dalej wzdłuż ul. Piastowskiej (aż do kładki naprzeciwko „Łodygowianki”). Poza wykonaniem samej ścieżki ustawione zostaną nowe ławki, kosze, lampy solarne i tablice dydaktyczne. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 1,5 mln zł (w tym 935 tys. zł, to dofinansowanie z Unii Europejskiej). Zakończenie robót planowane jest na 31 lipca br., a więc na połowę wakacji. 

W związku z powyższym na czas trwania inwestycji zostanie zamknięty dostęp na koronę wału jeziora do końca czerwca br. 

Przypomnijmy, że był również plan połączenia taką ścieżką trzech jezior: Paprocanów, Goczałkowickiego i Żywieckiego. O takim pomyśle pisaliśmy TUTAJ. Może roboty w Zarzeczu będą dobrym i pożądanym krokiem  w takim kierunku?

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę