Prokuratorzy w sprawie TS Podbeskidzie. Wybory? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Stadion Bielsko

Postępowanie dotyczy działania na szkodę miasta, w związku z finansowaniem klubu TS Podbeskidzie. Zawiadomienie do prokuratury złożył Janusz Buzek, wiceprezes partii Porozumienie w okręgu Bielsko-Biała.

Śledzone będą wydarzenia z 2017 roku. Prokuratura wzięła pod lupę przede wszystkim przekazanie w sierpniu ubiegłego roku dotacji w kwocie 1,49 mln zł na rzecz TS Podbeskidzie SA na funkcjonowanie klubu, przy braku podstaw prawnych do tego działania. Są jeszcze dwa inne wątki: bezzasadne podwyższenie kapitału zakładowego spółki o 1 mln zł oraz zawarcie przez BBOSiR umów na korzystanie ze Stadionu Miejskiego na kwoty, które nie pokrywały wszystkich kosztów obsługi oraz użytkowania tego obiektu.

-Postępowanie prowadzone jest w sprawie, celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności wskazanych w zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Jacek Boda.

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę