Sejmik wsparł Brenną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Brennej podpisano list intencyjny w sprawie poparcia inicjatywy powstania Centrum Aktywnego Wypoczynku.

brenna sd

Projekt zakłada realizację kompleksowego ośrodka turystyki, sportu i aktywnego wypoczynku. Powstałby hotel z częścią konferencyjną oraz aquaparkiem, zespół tras narciarskich i rowerowych, całoroczna kolej linowa, schroniska o charakterze hotelu górskiego, a także infrastruktura drogowa i parkingowa. Nie będzie jednak planowanego wcześniej połączenia narciarskiego ze Szczyrkiem, na co nie zgodzili się ekolodzy.

- Chcemy stworzyć niezależny lokalny system energetyczny w oparciu o odnawialne źródła energii, a także niezbędną infrastrukturę hydrotechniczną. Wierzymy, że przełoży się to na skuteczną walkę ze smogiem. Dla Brennej to duża szansa i co istotne, w ten projekt uwierzyli sami mieszkańcy, angażując swój kapitał i wierząc, że zyskamy w ten sposób nową ofertę turystyczną i staniemy się atrakcyjnym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających – powiedział wójt Brennej Jerzy Pilch.

Centrum Aktywnego Wypoczynku w Brennej zostało wpisane do rządowej strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. W liście intencyjnym, który odpisał marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa i wójt Brennej Jerzy Pilch obie strony podkreślają, że projekt jest istotnym elementem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do 2020 roku, przyjętej przez Radę Ministrów 14 lutego 2017 r.

W spotkaniu wziął udział Kierownik Projektu Kotarz Arena - Bogusław Holeksa.

Udostępnij

18
+14
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę