Budżet Obywatelski - tylko przez internet - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 21 września o północy rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Potrwa do 30 września 2018 r. włącznie. 

W bieżącej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne (on-line) na stronie www.obywatelskibb.pl.

Jak to zrobić?

Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl należy wybrać zakładkę "GŁOSOWANIE" lub "PROJEKTY" a następnie odnaleźć interesujący projekt i kliknąć przycisk "WYBIERAM!", widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie. W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania on-line należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Głosować można na jeden projekt ogólnomiejski i/lub jeden projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na wprowadzony przez głosującego do formularza nr telefonu komórkowego zostanie wysłany bezpłatnym sms’em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

Według nowych zasad, zawartych w uchwale dotyczącej B.O. na 2019 rok, głosować można także w tych osiedlach, w których został zgłoszony jeden projekt, który uzyskał opinię pozytywną lub w których zgłoszono więcej niż jeden projekt na łączną kwotę 100 tys. zł.

Zostaną uruchomione punkty głosowania, których pełna lista zostanie wkrótce wskazana w Zarządzeniu Prezydenta Miasta. Z ww. punktów będą mogły skorzystać przede wszystkim osoby wykluczone cyfrowo tzn. nie posiadające umiejętności obsługi komputera, telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu, a które będą chciały zagłosować na wybrane przez siebie projekty. Do tych punktów powyższych zostaną oddelegowani pracownicy urzędu, którzy będą pomocni w przeprowadzeniu procedury głosowania.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę