Czy Grupa Żywiec zapłaci prawie 70 mln zł kary? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Skarbówka” domaga się od Grupy Żywiec około 68 mln zł kary. Firma zamierza się odwoływać od takiego werdyktu.

Grupa zywiec 2

Zaistniała sytuacja jest wynikiem decyzji, jaką po kontroli rozliczeń podatkowych za 2013 rok podjął Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Firma musi zapłacić dodatkowe 47 mln zł podatku ponad to, co już wcześniej zapłaciła. Do tego dochodzi ok. 21 mln zł odsetek. Urzędnicy ocenili, że spółka błędnie obliczyła podstawy opodatkowania poprzez nieprawidłowe ujęcie przychodów i kosztów związanych z rozliczeniem opłat licencyjnych pomiędzy nią a Brandhouse Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja. Nieprawidłowo księgowano też koszy uzyskania przychodów, związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

Będą się odwoływać?

 

Zarząd firmy nie zgadza się z takim werdyktem i zamierza się odwoływać, wydając przy tym specjalne oświadczenie.

„Zarząd Grupy Żywiec informuje, że nie zgadza się z oceną przedstawioną w Protokole i złoży swoje wyjaśnienia oraz uwagi  do tego dokumentu. Protokół oraz nasza odpowiedź będzie stanowiła podstawę ewentualnej decyzji Urzędu Skarbowego. Podejmując decyzję o kalkulacji podatku dochodowego w kwestionowanym przez ŚUCS czasie, Grupa Żywiec opierała się na interpretacjach wydanych w imieniu Ministra Finansów, które potwierdzały jej stanowisko odnośnie wpływu i skutków restrukturyzacji na sytuacje podatkową Spółki. W celu zapewnienia należytej staranności wszystkie zmiany były dodatkowo uzgadniane z renomowanymi kancelariami prawno-podatkowymi. Jako spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych, o zmianach w strukturze czy przyjętym modelu biznesowym na bieżąco przekazujemy informacje do wszystkich interesariuszy.” - czytamy w oświadczeniu.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę