Historyczna mapa Białej na starym Ratuszu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W oknie dawnego ratusza w Białej przy ul. Ratuszowej 2 pojawiła się historyczna mapa przestawiająca, jak wyglądało miasto Biała w 1908 roku. 

historyczna mapa białej


W związku z obchodzonym w 2023 r. jubileuszem 300-lecia nadania praw miejskich Białej, w oknie dawnego Ratusza na ul. Ratuszowej została umieszczona mapa ukazująca miasto w 1908 r. Oryginał znajduję się w publikacji Erwina Hanslika pt. Biala, eine deutsche Stadt in Galizien z 1909 r. Dzięki temu wspomniane okno zyskało nową funkcję popularyzującą lokalną historię. Często zatrzymują się przy nim mieszkańcy oraz oprowadzane przez przewodników grupy turystów chcących poznać historię Bielska-Białej.  

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę