Podłączenie do sieci gazowej. Kiedy i za ile? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj w Klubie Śrubka odbyło się spotkanie w sprawie przyłączenia do sieci gazowniczej. Jakie warunki trzeba spełnić w praktyce, bo skorzystać z oferty Polskiej Spółki Gazowniczej?

Gazociag

Spotkanie dotyczyło głównie mieszkańców dzielnic: Sporysz, Kocurów i Koleby. Pokazano przebieg wybudowanej nitki oraz planowane dalej rozgałęzienia - na chwilę obecną kreski na mapie. Dokończona jest budowa gazociągu, zasilającego nowy szpital i dzielnicę Sporysz. Mówiono na spotkaniu o krokach i kosztach czekających chętnych na otrzymywanie gazu.

Nitki mają być gotowe do 40 miesięcy (ponad 3 lata, ale w przypadku Ulicy Lisickich, gdzie jest nitka gazu, szybciej). Potencjalny odbiorca musi podpisać umowę z dostawcą gazu do 90 dni po odbiorze instalacji. Koszt przyłącza to 2222 zł - na taką kwotę składa się przyłącze o długości do 15 metrów od gazociągu głównego do ogrodzenia wraz z montażem skrzynki. Za dłuższe przyłącze trzeba dodatkowo zapłacić. Pozostałe składowe mieszkaniec również opłaca sobie sam: przyłącze od skrzynki bezpośrednio do domu, piec i instalację wewnętrzną oraz konieczny i niestety nie tani projekt budowlany, który trzeba zgłosić wcześniej do starostwa powiatowego. Zdania na temat przyłączenia były po spotkaniu podzielone.

Udostępnij

2
-3
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę