Mniej utrudnień na Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że w najbliższy piątek (21 grudnia br.) zostaną usprawnione dwa uciążliwe dotąd przejazdy na terenie Bielska-Białej.

Miedzyrzecka 2018 11 29-4-768x480

Firma Eurovia przywróci ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Międzyrzeckiej pomiędzy ul. Dworcową i ul. Jana III Sobieskiego. W tym samym czasie zlikwidowany zostanie również ruch wahadłowy na odcinku przylegającym do nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńska i „nową” Międzyrzecka, a ruch ulicą Cieszyńską będzie się odbywał po nowym rondzie.

Jednocześnie Eurovia zgłosiła Inżynierowi Kontraktu oraz MZD, że w związku z aktualnie panującymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi nie ma możliwości realizacji prac, mających bezpośredni wpływ na termin zakończenia kontraktu. W połączeniu z prognozami długoterminowymi do 22.12 br., które przewidują dalszy spadek temperatur i opady śniegu, praktycznie uniemożliwia to ukończenie prac w zgodzie z obowiązującymi normami oraz specyfikacjami technicznymi. Chodzi tutaj m.in. o ścieżki rowerowe i chodniki o nawierzchni bitumicznej. Specyfika miejsca i rodzaj prac uniemożliwiają ponadto wykorzystanie ciężkich maszyn do nagrzewania, które stosowane są na pasach ruchu jezdni, a nie na chodnikach.

Firma deklaruje, że będzie w stałej gotowości do wznowienia prac asfaltowania, gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Biorąc jednak pod uwagę niekorzystny scenariusz długotrwałej przeszkody, wynikającej z okresu zimowego firma wnosi o wyznaczenie daty zakończenia tego kontraktu na 30 kwietnia przyszłego roku.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę