"Województwo" inwestuje w drogi. Znów nie w nasze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponad 300 mln przeznaczy Urząd Marszałkowski na wybudowanie lub remonty dróg o strategicznym znaczeniu. Wsparcie miało nadejść też dla remontu Drogi Wojewódzkiej 948, czyli pomiędzy Kobiernicami a Żywcem. Jak się skończyło?

Drogi copy

Do dofinansowania przeznaczone zostały 4 trasy. Wśród nich budowa obwodnicy Buczkowic, poza tym trasa w Rudzie Śląskiej i dwa etapy regionalnej drogi Racibórz-Pszczyna. Co więc z trasą z Żywca do Kobiernic? Mieszkańcy gminy Czernichów i kierowcy czekają na jej remont, zwłaszcza nad Jeziorem Międzybrodzkim. Jaka jest, każdy kto jechał, wie. Można sobie wyobrazić również jej „strategiczne znaczenie”. Znalazła się, a i owszem, ale na liście rezerwowej - na 5 miejscu tego zestawienia. Dokładnie to „Przebudowa DW 948 od DK 52 do DW 946 „.Projekt spełnił wymogi formalne i merytoryczne", ale brakło środków. Cóż? Droga do centrum województwa daleka i wyboista. Do centrum metropolii ma szansę się rzeczywiście wydłużyć, dzięki coraz gorszej nawierzchni i nie tylko.

Udostępnij

1
-4
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę