Mają być parkomaty solarne - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

We wtorek 29 stycznia br. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił postępowanie przetargowe na dostawę 55 sztuk parkomatów do obsługi strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej.

Parkomat

 Zakres postępowania obejmuje również 4-letnią obsługę techniczno-serwisową tych urządzeń. Zgodnie z dokumentacją przetargową dostarczone parkomaty solarne powinny posiadać funkcje, które ułatwią dokonywanie opłat za postój, jak również z tytułu wystawionej opłaty dodatkowej.

MZD wymaga od wykonawcy, aby dostarczone urządzenia:

- były zasilane w sposób autonomiczny tj. za pomocą akumulatora doładowywanego za pomocą paneli solarnych;

- posiadały kolorowy ekran o przekątnej min. 7 cali mający na celu m.in.  zapewnienie czytelności wyświetlanych informacji nawet w okresach niedostatecznej widoczności (bez względu na warunki atmosferyczne, porę dnia czy roku);

- umożliwiały dokonywanie opłat za postój przy pomocy bilonu, a także bezgotówkowo przy użyciu kart płatniczych (stykowo lub bezstykowo) jaki i z wykorzystaniem systemu płatności BLIK;

- umożliwiały zakup biletu parkingowego z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu jak i bez konieczności jego podawania. W przypadku kierowców, którzy zakupią bilet parkingowy z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu będzie możliwe, w przypadku jego zagubienia, odnalezienie w systemie kopi biletu w formie elektronicznej;

- umożliwiały wnoszenie opłat dodatkowych w parkomatach na podstawie wystawionych zawiadomień zawierających kod QR. W celu przyśpieszenia uregulowania dopłaty dodatkowej w parkomacie kod QR można zeskanować w urządzeniu eliminując tym samym konieczność wprowadzania ręcznie przy użyciu klawiatury numeru zawiadomienia.

W ramach wdrożenia parkomatów w strefie płatnego parkowania nadal będzie można dokonywać opłat poprzez aplikację SkyCash oraz moBILET.

Dzięki nowemu systemowi zarządzania parkomatami ma być możliwy monitoring wszelkich zdarzeń związanych z pracą urządzeń, co zapewni możliwość szybkiego reagowania na wypadek problemów technicznych utrudniających wnoszenie opłat za postój.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę