Festiwal o prawach człowieka - w Cieszynie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W dniach 12–14 października odbędzie się cieszyńska edycja festiwalu objazdowego WATCH DOCS. Co i kiedy, w jego ramach, będzie można zobaczyć?

Watch Docs

Czym jest ta impreza?

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Na międzynarodowym festiwalu w Warszawie, na festiwalu objazdowym w czterdziestu polskich miejscowościach i w ramach festiwalu on-line rocznie ogląda je łącznie ponad sto tysięcy widzów. WATCH DOCS jest najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych w Warszawie – pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2001 roku. To także jeden z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie, co roku gromadzący kilkadziesiąt tysięcy widzów w całej Polsce, w małych i dużych miastach. 

Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski. Ten festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie się rozwija, odwiedzając coraz więcej polskich miast. Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Cieszyńską edycję festiwalu organizują: WATCH DOCS Cieszyn i Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie.

Co, gdzie i kiedy?

Festiwal odbędzie się w cieszyńskiej Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w dniach od 12 do 14 października 2018 roku.

Program:


Piątek 12.10.2018
15:40 Oficjalne otwarcie przeglądu
16:00 „Gruba” (65’)
17:05 „Polonez” (17’)
17:30 „Artykuł 18” (75’)’
Po filmie spotkanie z adwokatem z Okręgowej Rady Adwokackiej
19:30 „Puszcza Białowieska. Jesteśmy” (50’)

Sobota 13.10.2018
16:00 Jeszcze jutro (88’)
18:00 Oczekiwanie (59’)
19:00 Cichy front (72’)

Niedziela 14.10.2018
16:00 „Odpady” (Odpady nr 1: Pieniądze 17’, Odpady nr 2: Wraki 10’, Odpady nr 3: Bum 17’, Odpady nr 4: Dwie wyspy 6’, Odpady nr 5: Tratwa Meduzy 18’)
17:30 „Leninopad” (11’) 
17:45 „Detektywi prawdy” (86’)
Wprowadzenie i moderacja dyskusji po filmach: Agnieszka Karpiel 

Agnieszka Karpiel - studentka kulturoznawstwa, fotografka, wieczna idealistka. Stara się łączyć antropologię z filmoznawstwem, wierząc ,że każdy filmowy obraz jest częścią historii, którą warto poznać. Koordynatorka Klubu Filmowego Ambasada).

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę