Gazyfikacja - podpisano ważną umowę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś (5 lipca) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu podpisano umowę na projektowanie sieci gazowej w powiecie żywieckim. 

Gazyfikacja

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa, Biura Projektowego SANKAT, wiceburmistrz Żywca i wójtowie gmin: Świnna, Jeleśnia i Koszarawa. Powiat Żywiecki reprezentowali: starosta Żywiecki Andrzej Kalata oraz wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

Umowę z Biurem Projektowym SANKAT w imieniu Polskiej Spółki Gazownictwa podpisał Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu Ziemowit Podolski. Zakłada ona wykonanie projektu linii gazowej z Żywca w kierunku gmin: Świnna, Jeleśnia i Koszarawa. Zakładana łączna długość sieci gazowej to 36100 metrów, a szacowany koszt inwestycji wynosi 9 498 552 zł.

Harmonogram projektu podzielony jest na trzy etapy.

Etap I obejmuje Żywiec od gazociągu na terenie nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu do granicy z gminą Świnna.

Etap II obejmuje większą część gminy Świnna do Jeleśni. Etap III to połączenie Jeleśni z Koszarawą.

"Dyrektor Podolski zakłada, że okres projektowania wszystkich trzech etapów powinien zamknąć się do trzech lat." - informuje rzecznik prasowy żywieckiego starostwa Dariusz Szatanik.

- Akurat w tym projekcie, który tutaj jest największy udział miał Pan Starosta, on wskazał nam miejsca do których mamy się udać żeby od strony ekonomicznej dopiąć ten projekt związany z gazyfikacją Świnnej, Jeleśni i części Koszarawy – mówił w trakcie spotkania Dyrektor PSG Ziemowit Podolski.

Jak podkreślał Ziemowit Podolski, obecnie projektuje się gazociąg do gmin Węgierska Górka, Gilowice i części Gminy Radziechowy-Wieprz.

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę