Grube miliony dla Żywiecczyzny w walce ze smogiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Marszałkowski w Katowicach opublikował wyniki konkursu “STOP SMOG”. Która inicjatywa otrzymała prawie 15 mln zł dotacji?

Smog

Do dofinansowania zostały wybrane 23 projekty na łączną kwotę ponad 69 mln zł. Zadanie było opieczętowane hasłem: Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej. Na sporą sumę w konkursie załapał się Związek Międzygminny d/s Ekologii w Żywcu, który wystąpił z projektem mającym na celu ograniczenie emisji na terenie swojej działalności. 

Zgodnie z pozytywną decyzją otrzymano dotację w wysokości 14 324 848,50 zł , przy całkowitej wartości projektu grantowego 15 078 787,90 zł. Projekt był drugim na liście z tytułu przyznanych punktów w konkursie.

 

Co i dla kogo z 15 milionów?

W projekcie można będzie dostać dofinansowanie między innymi na: kocioł gazowy wraz z montażem, kocioł na biomasę (np. pelet) wraz z montażem, inne urządzenia grzewcze zgodnie z regulaminem konkursu wraz z montażem, instalację solarną, fotowoltaikę, instalację wiatrową, instalację centralnego ogrzewania, zamurowanie przewodu kominowego, wkład kominowy wraz z montażem, instalację ciepłej wody użytkowej.

Projekt jest skierowany do mieszkańców 11 gmin: Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ujsoły, Węgierska Górka oraz Miasta Żywiec i umożliwia zdobycie dofinansowania w wysokości 95% wartości inwestycji.

Oprac. MG.

Udostępnij

13
+13
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę