Koniec przemocy domowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet 12 lat w więzieniu może spędzić 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna jest podejrzany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nieporadną ze względu na wiek matką oraz niepełnosprawną siostrą. Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec niego na wniosek śledczych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

przemoc domowa zywiec aresztowany

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Gilowicach stawiła się 74-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Kobieta oświadczyła, że jej 36-letni syn stosuje wobec niej oraz niepełnosprawnej córki a równocześnie siostry mężczyzny przemoc fizyczną i psychiczną. W toku czynności ustalono, że 36-latek w sierpniu 2024 roku został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące za to samo przestępstwo, za które następnie w październiku usłyszał wyrok w zawieszeniu. Kobieta oświadczyła, że w zeszłym miesiącu jej syn wrócił do domu jednak nie zmienił swojego zachowania i w dalszym ciągu stosuje wobec nich przemoc. Od kobiety zostało przyjęte zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa a na do jej miejsca zamieszkania niezwłocznie pojechali dzielnicowi z Gilowic którzy zatrzymali agresora. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na swój wiek, stan psychiczny lub fizyczny, za co najbliższe 12 lat może spędzić w więzieniu. Sąd Rejonowy w Żywcu na wniosek śledczych zastosował wobec 36-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Przemoc wobec osoby bliskiej bardzo rzadko ma charakter jednorazowy, a z biegiem czasu  staje się coraz gwałtowniejsza i bardziej dotkliwa. Życie w sytuacji stresu, strachu, braku poczucia bezpieczeństwa, w poniżeniu czy bezradności, pociągają za sobą ogromne konsekwencje. Dlatego w pomocy ofiarom bardzo ważna jest współpraca służb, instytucji i organizacji pozarządowych. 

Coraz częściej ofiary nie wstydzą się szukać pomocy i chętniej zwracają się do instytucji z prośbą o wsparcie. Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na numer 112, bądź zgłoś swój problem w ośrodku pomocy społecznej. Możesz także zadzwonić na Niebieską Linię pod numer telefonu: 22 668 70 00.

 

źródło: zywiec.policja.gov.pl

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę