Rząd przekazał pieniądze na remont dróg w powiecie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najwięcej otrzymał Skoczów – łącznie 3,8 mln zł. Spore sumy popłyną też do Ustronia i na drogi powiatowe.

promesy 8 2

W poniedziałek, 9 września w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Skoczowie odbyło się uroczyste wręczenie promes w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Promesy zostały przekazane powiatowi cieszyńskiemu i gminom: Skoczów, Brenna, Hażlach, Ustroń oraz Zebrzydowice. Samorządowcy otrzymali promesy z rąk wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i wicewojewody śląskiego Jana Chrząszcza.

- Cieszymy się, że program Funduszu Dróg Samorządowych się rozwija, również dotyczy to naszego województwa i powiatu – powiedział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed - Dla mieszkańców i przedstawicieli samorządów są to bardzo dobre wiadomości, bo wiemy że na drogi zawsze brakuje środków, a potrzeby są bardzo duże. Cieszymy się, że w taki sposób możemy wspierać samorządy.

Program Funduszu Dróg Samorządowych polega na dofinansowaniu od 50% do nawet 80% kwoty danego zadania inwestycyjnego. 

W powiecie cieszyńskim rozdysponowano aż 15 mln 776 tys. zł. Najwięcej otrzymał Skoczów – łącznie aż 3 mln 875 tys. zł. Trzy promesy, w wysokości 2 mln 729 tys. zł, 1 mln zł i 143 tys. zł, pokryją 55% kosztów związanych z remontami ulicy Kossak-Szatkowskiej, Torowej oraz Szkolnej i Polnej. Ponadto, promesę na remont ul. Góreckiej w Skoczowie otrzymał powiat cieszyński.

Pozostałe gminy które otrzymały dofinansowanie to:

  •  Gmina Zebrzydowice – 448 tys. zł (55% dofinansowania),
  •  Gmina Brenna – 481 tys. zł (55% dofinansowania),
  •  Gmina Ustroń – 844 tys. zł (50% dofinansowania), 1 mln 665 tys. zł (80% dofinansowania),
  •  Gmina Hażlach – 613 tys. zł (60% dofinansowania).

Powiat cieszyński otrzymał 3 promesy: 684 tys. zł - droga na terenie gminy Zebrzydowice (70% dofinansowania), 865 tys. zł - droga na terenie gminy Brenna (70% dofinansowania) oraz w/w 6 mln 304 tys. zł - droga na terenie gminy Skoczów (70% dofinansowania).

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę