Prezydent wysłał po nich samolot - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj w Norwegii zakończył się sezon 2019/20 Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wcześniejszy od planowanego finisz zaowocował niespodziewanymi kłopotami z powrotem  polskiej kadry, w skład której wchodzi kilku sportowców z Beskidów, do kraju.

Skoczkowie samolot

 Polacy mieli pozostać w Skandynawii do weekendu, kiedy to na mamucie w Vikersund miały rozegrać się ostatnie zawody. Wiadoma epidemia, szerząca się i w Norwegii, spowodowała jednak, iż władze FIS postanowiły zakończyć sezon jeszcze wczoraj, przed zawodami w Trondheim. Różnica tych kilku dni spowodowała zamieszanie z podrożą powrotną. Wszystko dlatego, że pierwotnie loty rejsowe zostały zarezerwowane na dni po zakończeniu rywalizacji w Vikersud. Teraz jednak trzeba się było wydostać z Trondheim. Wobec kłopotów logistycznych z powrotem Polski Związek Narciarski zwrócił się o wsparcie do Rządu RP. Ostatecznie z pomocą przyszedł prezydent Andrzej Duda:

"Wracamy. Dziękujemy Panu Prezydentowi RP oraz ludziom z Ministerstwa Sportu za wielką, w zasadzie nieocenioną pomoc, bo większość lotów w Norwegii została dzisiaj odwołana." - pisał na swojej stronie społecznościowej dziś przed południem Adam Małysz. 

Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł (wszyscy - Wisła) i Jakub Wolny (Bystra) wracają właśnie do Polski, ale zaraz po powrocie czeka ich 14-dniowa kwarantanna.  

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę