Przebudowa skweru przy rondzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Węgierska Górka ogłosiła przetarg nieograniczony na "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w zakresie budowy i przebudowy placu z zielenią urządzoną wraz z budową infrastruktury technicznej - etap 1". Na czym będzie polegała przebudowa skweru obok ronda w Węgierskiej Górce?

 Zakres prac do wykonania w ramach pierwszego etapu obejmuje:

- wyburzenie istniejącego pawilonu handlowego,

- niwelację terenu i ukształtowanie go pod nową infrastrukturę,

- wyznaczeniu nowej powierzchni utwardzonej placu z miejscami do siedzenia (siedziska wbudowane na stałe),
- instalację opraw świetlnych montowanych w granitowych posadzkach placu oraz opraw stojących,
- urządzenie zielonych skwerów wydzielonych palisadą granitową o zmiennych wysokościach, w ramach skwerów - od strony ul. Zielonej wprowadzenie pasa z elementami skalnymi, celem odcięcia użytkowników skweru od ruchliwego pasa drogowego,
- wprowadzenie demontowalnych słupków chodnikowych blokujących wzdłuż ulicy Zielonej,
- urządzenie zieleni tarasowej w elementach granitowych i utworzenie nowej powierzchni terenu biologicznie czynnej oraz budowę schodków terenowych na niewielkiej skarpie od strony osiedla mieszkaniowego,
- wymianę nawierzchni na istniejącej drodze wewnętrznej położonej od strony osiedla mieszkaniowego,

- unieczynnienie i budowa instalacji zewnętrznych: kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, ciepłociągu, energetycznej i oświetleniowej, telekomunikacyjnej co ma zapewnić bezproblemowe podłączenie instalacji do planowanego w II etapie budowy  budynku handlowo – usługowy o prostych geometrycznych formach.

"Realizacja ogólnodostępnego terenu urządzonego (Etap I) dla mieszkańców miejscowości i turystów w miejscu, gdzie z racji zespołu handlowego i dużego sklepu (po przeciwnej stronie ulicy), jak również apteki, kwiaciarni i znaczącego skrzyżowania, tradycyjnie przebywa wiele osób będzie stanowić kolejną wizytówkę Gminy Węgierska Górka." - informuje Urząd Gminy Węgierska Górka.

Termin rozstrzygnięcia przetargu zaplanowano na 17 września 2019r. Jeśli dojdzie do skutki, zakończenie realizacji przedsięwzięcia winno nastąpić 15 czerwca 2020r.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę