Ciepłownie/"spalarnie" - odroczona decyzja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Katowicki urząd odniósł się do "palącego" żywieckiego tematu.

Spalarnia pomiary

 Stowarzyszenie "Żywiec Nasza Przyszłość" informuje o piśmie, jakie otrzymało z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Wynika z niego, że odnośnie wydania przez RDOŚ decyzji środowiskowych odnośnie budowy "ciepłowni na biomasę" (cyt. za pismem z RDOŚ) na działce w Sporyszu ustalono nowy termin, do 31 stycznia 2020. Dyrekcja argumentuje odroczenie "skomplikowanym charakterem sprawy". Zaznacza się jednocześnie, że powyższy termin nie jest ostateczny i może ulec zmianie. Całość pisma można zobaczyć w pliku pod tekstem. 

"Sąd Sądem..."

Jak już pisaliśmy, według informacji burmistrza Szlagora i spółki Beskid Żywiec, już kilka miesięcy temu spółka zaniechała planów budowania tych instalacji. Ich przeciwnicy zastanawiają się jednak, dlaczego w takim razie nie wycofano spraw z procedowania w RDOŚ. Odpowiedział na to niedawno Antoni Szlagor na swojej stronie społecznościowej:

"Postępowania te zostaną doprowadzone do końca, choćby tylko po to, by zadać ostateczny kłam insynuacjom o działaniach mających zagrozić zdrowiu i życiu ludzi, a także po to, aby wykorzystać je w celach procesowych przed sądem. " - czytamy na stronie burmistrza.

Starosta Andrzej Kalata przyznał już, że prokuratura żądała już od niego wyjaśnień w poprzedniej sprawie, czyli ankiety na temat ciepłowni, który to kwestionariusz był kiedyś zamieszczony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Warto też dodać, że w tym samym spisie burmistrza pojawia się informacja, że chodziłoby ostatecznie o jedną ciepłownię do budowy, a projekty trzech rożnych miejsc składane były "alternatywnie". To bodaj pierwsza tak konkretna w informacja i taka konkretnie w tym temacie, od kiedy krąży on w sferze eksperckiej i medialnej. 

RDOS 2

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę