Budżet Obywatelski - są wyniki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znane są już wyniki głosowania na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji oddano 4906 głosów – o ponad 931 więcej niż w roku ubiegłym! Jak widać idea budżetu partycypacyjnego zyskuje coraz większą popularność.

Urna wbory

 W tegorocznej edycji złożono 27 projektów, do głosowania zostało wybranych 14 z nich. Grupą wiekową, która najliczniej wzięła udział w głosowaniu, były osoby w wieku 60+ (28% głosujących). Duża część zgłoszeń należała do mieszkańców w wieku 36-49 (27,2%). 18,7% głosów oddały osoby do 25 roku życia. Nieco mniej osoby w wieku 26-36 lat (14,5%). Najmniejszy udział w głosowaniu mieli mieszkańcy w wieku 50-59 lat (11,6%).

Jak wskazują statystyki, konsultacjami bardziej zainteresowane były kobiety - oddały one 58% wszystkich głosów. Zebrane dane pokazują również, że najwięcej głosów zostało oddanych pierwszego i ostatniego dnia konsultacji – odpowiednio 468 i 498.

W tym roku najwyższą liczbę głosów (1018) uzyskał projekt pod nazwą „TWOJE MEDIA W BIBLIOTECE”, którego przewidywalny koszt wynosi 67.700,00 zł. Projekt obejmuje zakup 12 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, serwera plików, urządzenia wielofunkcyjnego i laptopa do sali multimedialnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie pn. "TWOJEmedia", gdzie prowadzone są warsztaty i kursy komputerowe dla mieszkańców Cieszyna, w tym seniorów. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez bezpłatny dostęp do nowoczesnego sprzętu, nowych technologii i Internetu oraz pomoc mieszkańcom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności cyfrowych. Zakupiony w ramach projektu sprzęt będzie dostępny nieodpłatnie w sali multimedialnej Szacuje się, że z zakupionego sprzętu skorzysta rocznie co najmniej 500 osób.

Do realizacji wybrany został również projekt „Strażacy OSP dla bezpiecznego Cieszyna” zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP Miasta Cieszyna (810 głosów). Projekt zakłada zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla wszystkich jednostek OSP znajdujących się w Cieszynie, niezbędnego do skutecznego prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych oraz ochrony strażaków podczas działań ratowniczych. Szacunkowy koszt projektu to 199 740 zł.

Kolejnym z projektów wybranych do realizacji, na który oddano 598 głosów jest "Bieżnia - bieg po zdrowie" (przewidywalny koszt 200.000,00 zł) Budowa 4-torowej bieżni na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie. Założeniem projektu jest podniesienie jakości wykonywania ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego. Bieżnia, która powstanie na terenie szkoły będzie udostępniona wszystkim mieszkańcom Cieszyna.

Wyniki głosowania dostępne są TUTAJ.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę