Grupa Żywiec z największą stratą od 17 lat - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Według spółki nie jest to jeszcze efekt epidemii. 

Grupa zywiec

 Jak informuje portal Wirtualne Media, w pierwszym kwartale br. Grupa Żywiec przy wzroście przychodów sprzedażowych o 26,9 proc. do 770,1 mln zł zanotowała 34,89 mln zł straty netto. To najgorzej od 17 lat. W praktyce te statystyki nie zawierają jeszcze pełnych skutków ograniczeń związanych z ogłoszoną w kraju epidemią, a więc zmniejszeniem liczby punktów sprzedaży monopolowej oraz odwołania imprez masowych.

Skonsolidowane przychody sprzedażowe Grupy Żywiec w kraju zwiększyły się z 586,61 do 753,79 mln zł, a z zagranicy zmalały z 20,08 do 16,31 mln zł. Organiczny wzrost wpływów wyniósł 8 proc.

- Pierwszy kwartał roku to również czas kiedy intensywnie przygotowujemy sezonowe aktywacje marek. Wiążą się z tym zatem zwiększone inwestycje w marketing, co procentuje w kolejnych miesiącach, ale znajduje też odzwierciedlenie w wyższych kosztach działalności, co jest widoczne w naszych wynikach za pierwszy kwartał – komentuje Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec S.A.

Według spółki ta aktywacja marek to jeden z powodów straty kwartalnej, czyli zwiększone wydatki na marketing. Firma zanotowała bowiem mocny spadek rentowności: wynik operacyjny zmalał rok do roku z 12,48 mln zł zysku do 20,24 mln zł straty, a wynik netto - z 6,49 mln zł zysku do 34,89 mln zł straty. To największa kwartalna strata od 2002 roku, natomiast poprzednia strata ogółem miała miejsce w 2015 roku.

Jak przypomina komunikat dd początku wystąpienia zagrożenia koronawirusem Grupa Żywiec aktywnie zaangażowała się w walkę z epidemią. Spółka zapewniła wsparcie placówkom ochrony zdrowia w swoich społecznościach lokalnych dofinansowując zakup sprzętu medycznego i środków ochrony. Firma przekazała także 1 mln zł. na zbiórkę dla szpitali prowadzoną przez Fundację Siepomaga.pl, do której wspierania zachęca też marka Żywiec w cyklu koncertów Żywiec Męskie Granie w Domu. Dzięki przekazaniu przez Arcyksiążęcy Browar w Żywcu alkoholu pozostałego po produkcji piwa 0.0.% na cele produkcji środków do dezynfekcji udało się także bezpłatnie przekazać wszystkim mieszkańcom Żywca płyn dzięki któremu mogą się lepiej chronić przed epidemią. Grupa Żywiec dba też o swoich partnerów biznesowych – jako pierwsza w branży podjęła się odebrania niesprzedanego piwa od zamkniętych lokali gastronomicznych pomagając im w tym trudnym czasie. 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę