Cichy protest w sprawie granicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Wyraźmy razem swój sprzeciw wobec najnowszych ustaleń czeskiego rządu dotyczących przekraczania polsko-czeskiej granicy" - zachęcają organizatorzy jutrzejszego protestu.

Cichy protest

 Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego z wielkim zdziwieniem i oburzeniem przyjęli piątkową informację Rządu Republiki Czeskiej podaną w ostatniej chwili przed otwarciem granic przez Polskę. Względy bezpieczeństwa są zrozumiałe, ale trudno zgodzić się ze sposobem, stylem wprowadzenia zmian, a także z samymi obostrzeniami dotyczącymi województwa śląskiego.

"Zróbmy więc coś razem! Kiedy i jak? W poniedziałek 15 czerwca, w dzień, w którym wedle pierwotnych ustaleń mieliśmy się cieszyć na powrót otwartą granicą i przywróceniem swobodnego ruchu turystycznego, wybierzmy się nad Olzę o godz. 18.

UWAGA! Cicho!
Nie będziemy się gromadzić, trzymać banerów, wykrzykiwać haseł. Nie organizujemy oficjalnego protestu, ale każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw, stojąc cicho w bezpiecznych odstępach na obu brzegach Olzy w Cieszynie i Czeskim Cieszynie od Mostu Przyjaźni do Mostu Wolności. Będzie to symboliczny łańcuch sprzeciwu. Niech każdy spojrzy w milczeniu i z tęsknotą na drugi brzeg.
Pamiętajmy – to apolityczna forma cichego protestu. Nie hejtujemy, nie mówimy o politykach i nie bawimy się w ekspertów. Każdy przychodzi nad Olzę na własną odpowiedzialność i sam zachowuje się odpowiedzialnie." - tak protest opisywany jest w wydarzeniu na FB. Aktualizacje można śledzić TUTAJ.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę