Co z gimnazjum w Milówce? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W marcu tego roku Milówka i Dębowiec okazały się jedynymi gminami w woj. śląskim, które nie podjęły na tamten czas uchwał dotyczących dostosowania sieci szkół na ich terenie do nowego ustroju przewidzianego po reformie edukacji.

Milówka

Oprócz nich 201 pozostałych samorządów w regionie podjęło takie uchwały. Wójt Dębowca Tomasz Branny powiedział wtedy Polskiej Agencji Prasowej, że w gminie nie było potrzeby przyjmowania uchwały dostosowującej sieć szkół do nowego ustroju. „W Dębowcu jest jedna szkoła podstawowa i jedno gimnazjum. Mamy jeden obwód szkolny, który obejmuje całą gminę. Nie ma więc potrzeby przyjmować uchwały. Gimnazjum zostanie wygaszone, a szkoła podstawowa zostanie przekształcona w ośmioletnią” - wyjaśnił.
W nieco podobnym tonie wypowiadał się Wójt Milówki, Robert Piętka, który powiedział, że projekt uchwały trafił do radnych, ale ci zadecydowali o jego wycofaniu. „Projekt zakładał, że każda z sześciu szkół w gminie stanie się ośmioklasowa” - powiedział. Wygaszone zostanie jedyne gimnazjum, które mieści się w Milówce. Wójt dodał, że budynek szkoły podstawowej jest przygotowany na przyjęcie większej liczby młodzieży. "10 lat temu w szkole podstawowej w Milówce uczyło się 460 uczniów w klasach I-VI. Dziś jest ich niespełna 270. Nie ma więc obaw, że dodatkowe roczniki spowodują tłok czy zmianowość" - zapewnił. Dodał też, że właściwie żaden z nauczycieli nie straci pracy.
Zapytaliśmy dziś Lucynę Grzegorzek z Referatu Oświaty UG, czy coś się zmieniło w tej sprawie:
- Nie. Uchwała nie została przyjęta, ponieważ nie miało to sensu. W naszej gminie jest tylko jedno gimnazjum, które zakończy swoja działalność w sposób naturalny, na mocy ustawy o reformie szkolnictwa, pod żadnym względem sprawa nie wymaga szczególnych kroków.
W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce przeprowadzany był mimo to niedawno nabór na stanowisko dyrektora tej szkoły. Do 14 lipca można było składać kandydatury. Obecnie trwa ich rozpatrywanie.

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę