Pracownie po modernizacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Powiatu w Żywcu podsumował zakończenie projektu „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej wspierająca dostosowanie do lokalnego rynku pracy”. 

szkola termomodernizacja

Łącznie realizacja projektu objęła 7 szkół średnich prowadzonych przez Powiat Żywiecki poprzez modernizację 27 pracowni za kwotę prawie 5 milionów złotych. W ramach tej kwoty Powiat doposażył także szkoły w nowoczesny sprzęt i urządzenia umożliwiające uczniom nabycie kompetencji i uprawnień niezbędnych do potrzeb obecnego rynku pracy.

Analiza rynku pracy, poznanie otoczenia biznesowego oraz badanie ankietowe wśród uczniów oraz nauczycieli spowodowała, że w kwietniu 2016 roku Powiat Żywiecki wspólnie z dyrektorami 7 szkół średnich rozpoczął realizację tego projektu, przy dofinansowaniu w wysokości 85% ze środków unijnych Województwa Śląskiego w ramach RPO WSL 2014-2020.

Szkoły, które wzięły udział w projekcie to:

  1. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu;
  2. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu;
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce;
  4. Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Żywcu;
  5. Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Żywcu;
  6. Zespół Szkół Budowlano – Drzewnych w Żywcu;
  7. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.

Realizacja projektu polegała między innymi na odnowieniu, przebudowie i remoncie klasopracowni w taki sposób, by umożliwić uczniom naukę zawodu na najwyższym poziomie, w tym przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleksowość modernizacji pracowni osiągnięto dzięki wyposażeniu w nowoczesny sprzęt, służący do praktycznej nauki zawodu w każdej z w/w szkół. Dzięki zrealizowanemu projektowi dostosowano bazę dydaktyczną do potrzeb wynikających z rynku pracy, zgodnie ze Strategią Zrównoważonego Rozwoju Powiatu Żywieckiego.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę