Już rzeźbią postacie do szopki bożonarodzeniowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poniedziałek 12 sierpnia na Bulwarze Księżycowym w Wiśle ruszył plener rzeźbiarski. Czterech artystów będzie tam tworzyć postacie do szopki bożonarodzeniowej.

Rzezby

Plener to część projektu "Jablunkov - Wisła. Razem możemy więcej", który Wiślańskie Centrum Kultury prowadzi z Jabłonkowskim Centrum Kultury i Informacji JACKI. W wydarzeniu bierze udział czterech rzeźbiarzy, dwóch z Polski i dwóch z czeskiej strony granicy: Grzegorz Michałek, Artur Szołdra, Agata Valaliková i Jiří Cieslar. Na wiślańskim Bulwarze Księżycowym, przez kilka dni będą powstawały postacie szopki bożonarodzeniowej, która stanie na rynku w okresie świątecznym. 

 

Co jeszcze czeka nas w ramach projektu?

Plener rzeźbiarski to jedno z pierwszych wydarzeń, które zostało zorganizowane w ramach projektu pt. "Jablunkov - Wisła razem możemy więcej", którego inauguracja odbyła się w miniony czwartek w Jabłonkowie - to jednak nie koniec.

- W ostatnim tygodniu sierpnia, przed Dniami Wisły, od poniedziałku do piątku na wiślańskim rynku odbędą się warsztaty rękodzielnicze, na których pojawią się zarówno twórcy z Wisły, jak i Jabłonkowa. W ramach projektu w obu miejscowościach powstaną także dwie wystawy plenerowe, na których pokażemy naszych twórców ludowych. W ramach projektu zostanie także wydany kalendarz na rok 2020 z informacjami o imprezach zarówno w Wiśle jak i Jabłonkowie - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

W Jabłonkowie zostanie wydana także góralska gazeta, na temat atrakcji turystycznych zarówno po czeskiej jak i polskiej stronie granicy.

Oprac. MG.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę