Konkurs recytatorski w Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczestnicy będą musieli wyrecytować dwa utwory poetów lub pisarzy z regionu beskidzkiego. Kto zrobi to najlepiej?

lights-951000 960 720

Konkurs recytatorski im. Magdaleny Zawady odbędzie się 13 listopada o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni, zgłoszenia przyjmowane będą do 9 listopada. Przesłać należy je drogą mailową na adres jelesniagok@gmail.com lub pocztą - Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni, 34 - 340 Jeleśnia, ul. Plebańska 1. Karta zgłoszeniowa udostępniona jest na stronie internetowej Urzędu Gminy w Jeleśni.

Warto zaznaczyć, że konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z gminy Jeleśnia. Jego celem jest popularyzacja twórczości poetów i pisarzy regionu beskidzkiego. Każdy z uczestników wyrecytuje dwa utwory. Co ważne, jeden z nich musi być autorstwa Magdaleny Zawady, poetki z Jeleśni. Organizatorzy zachęcają do sięgnięcia również po twórczość m.in. Wandy Miodońskiej, Feliksa Kantyki, Katarzyny Gawron, Anny Baruś, Andrzeja Murańskiego czy Walerii Prochownik. Liczyć się będą zrozumienie treści, poprawność dykcji, naturalność wypowiedzi oraz odpowiednia interpretacja. 

Uczestnicy podzieleni będą na trzy kategorie: 1 - dzieci kl. I - III szkoły podstawowej, 2 - dzieci kl. IV - VII szkoły podstawowej oraz 3 - młodzież II i III gimnazjum. Wszyscy otrzymają pamiątkowe dyplomy, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe.

Podsumowanie konkursu połączone ze spotkaniem poetyckim zaplanowane jest na 20 listopada.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę