Nie żyje były proboszcz parafii w Międzybrodziu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z głębokim żalem informujemy, iż w środę 15 listopada zmarł ks. prałat Franciszek Juchas.

Ksiadz Juchas 3

 Był proboszczem Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Międzybrodziu Żywieckim w latach 1982-1988. Zapisał się w sercach parafian jako kapłan oddany, troskliwy o duchowe dobro wiernych. Przyczyną zgonu był rozległy zawał serca, którego doznał w drodze na Mszę św. do kościoła w Starym Bystrym. 

Ks. Franciszek Juchas ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Jego absolwentem był m.in. kard. Stanisław Dziwisz i ks. prof. Józef Tischner. Ks. Juchas po liceum w 1959 r. wstąpił do Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. z rąk abpa Karola Wojtyły. Pracował jako wikariusz w parafiach: Jawiszowice, Jaworzno - Niedzielska, Nowa Huta - Czyżyny, oraz w parafii św. Mikołaja w Krakowie. Kard. Franciszek Macharski w 1982 r. mianuje go proboszczem w Międzybrodziu Żywieckim, następnie w 1988 r. we Wiśniowej. W latach 1997-2013 był proboszczem w Poroninie. Pełnił funkcję kapelana Związku Podhalan, oddział Poronin. Ks. Franciszek Juchas był bratem ks. prałata Tadeusza Juchasa, wieloletniego kustosza sanktuarium w Ludźmierzu.

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w kościele w Poroninie w niedzielę 19 listopada o godz. 15.00 i czuwanie do godz. 21.00. Natomiast Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej w Czarnym Dunajcu w poniedziałek 20 listopada o godz. 13.00.

 

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę