Remont i znalezisko: kapsuła czasu! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wydaje się czasem, że o otaczającym nas świecie wiemy już wszystko, tymczasem okazuje się, że podczas prac renowacyjnych wciąż jeszcze mogą zostać odkryte ciekawe znaleziska.

W Strumieniu trwa remont Ratusza. To najstarsza tego typu budowla w obecnym województwie śląskim, położona przy zachodniej elewacji rynku. Pochodzi z 1628 roku, a na początku XIX wieku był rozbudowany. Dobudowano mu wówczas trzecią kondygnację. Siedzibę ma w nim obecnie Urząd Miejski Strumienia, Rada Miejska i Urząd Stanu Cywilnego.

Podczas prac remontowych ratuszowej wieży odnaleziono kapsułę czasu w postaci metalowej tuby. Można przypuszczać, że kapsuła została umieszczona w kopule wieży Ratusza w roku 1946, ponieważ taka data widnieje na metalowej chorągwi znajdującej się nad kopułą. Po delikatnym otwarciu kapsuły została ona wraz z zawartością, w postaci dokumentów i fotografii, przekazana do zabezpieczenia i konserwacji do Książnicy Cieszyńskiej.

-Informacja o odnalezieniu kapsuły czasu przez pracujących przy remoncie wieży była dużym zaskoczeniem. Po sprowadzeniu kapsuły na dół zostały podjęte niezbędne środki w celu zabezpieczenia materiałów, które znajdowały się w środku – powiedział Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski.
 
Dopiero po dokonaniu dezynfekcji, zabezpieczeniu i odtworzeniu dokumentów umieszczonych w kapsule, dowiemy się więcej.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę