Kontrola w szkole w Moszczanicy - co dalej? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywieckie starostwo zakończyło kontrolę w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu. Przeprowadzono ją na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Otrzymała ona informację o nieprawidłowościach, do których miało dojść w placówce.

67-392826

- Dwa miesiące temu katowicka policja skierowała do nas pismo z prośbą o przeprowadzenie kontroli w szkole w Moszczanicy. Funkcjonariusze, z niewiadomego dla mnie źródła otrzymali informację o nieprawidłowościach, które miały mieć miejsce w tej placówce - mówi Stanisław Kucharczyk, wicestarosta żywiecki. - Kontrola obejmowała trzy obszary: prowadzenie zajęć nauki jazdy, przydział godzinowy nauczycieli oraz prowadzenie gospodarki majątkowej. To właśnie w tych kwestiach dopatrzono się nieścisłości - tłumaczy wicestarosta. Nauczycielom miała być przydzielana niezgodna liczba godzin, a majątek szkoły miał być niewłaściwie gospodarowany. 

- Sporządziliśmy protokół kontrolny i przekazaliśmy go mundurowym. Trzeba jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę - mówi Stanisław Kucharczyk. Dochodzenie w sprawie prowadzi żywiecka policja. 

 

Udostępnij

4
+1
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę