Krokiem poloneza przez powiaty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niespełna dwa tygodnie temu młodzież maturalna zatańczyła poloneza na żywieckim Rynku. Rytuał ten nie jest przypisany tylko naszemu miastu, ewentualne kontrowersje w Żywcu okazują się – w szerszym kontekście - nie największego kalibru.

Polonez na rynku 2

O polonezie, tańczonym w naszym mieście pisaliśmy TUTAJ. Maturzyści paradowali w tym tańcu również w Cieszynie na Rynku - w miniony piątek. Nie wiadomo kto od kogo – kolokwialnie rzecz określając – odgapił tę "nową świecką tradycję". Biorąc jednak pod uwagę, że „nasi” maturzyści tańczyli wcześniej, możemy właśnie im przypisać palmę pierwszeństwa. Jest to istotne, gdyż Cieszyn jest miastem i powiatem, do którego często się porównujemy, pisząc o kondycji regionów. Brak jest danych, ile par paradowało w Żywcu. W Cieszynie tańczyło ich 516, co jest rekordem Polski. Wcześniejszy należał do Skwierzyny – 420 par. Nie udał się natomiast Cieszynowi (uff) wpis do Księgi Rekordów Guinessa, a były takie zakusy.
Jeżeli w przypadku żywieckiego poloneza – co pisaliśmy – miały miejsce pewne wątpliwości obyczajowe, związane ze strojem, w jakim się tańczy, to w kontekście Cieszyna okazały się raczej błahe. W Cieszynie nie tylko, że dało się zobaczyć dziewczęta w bardzo kusych spódniczkach, to jeszcze w internecie krążyła ilustracja, przedstawiająca te wieleset par, uformowanych w specyficzny szyk (fotografia w galerii poniżej). Co o tym myślicie?

Udostępnij

2
-67
69
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę