Tradycja przeplatana smakiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak co roku, w ostatnią sobotę przed świętami gmina Czernichów zaprasza na „Stoły Wielkanocne". 

20170408 103505

Impreza ma charakter konkursu kulinarnego, w którym startują Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Panie z KGW gotują wykorzystując przepisy swoich matek i babć. Przygotowane przez nie potrawy ocenia jury złożone z profesjonalistów. W tym roku w jury zasiądą: Irena Golec (propagatorka kuchni i zwyczajów regionalnych, mama słynnych braci – założycieli zespołu Golec uOrkiestra), a także Janina Bronowska oraz nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu.

„Stoły Wielkanocne" w gminie Czernichów odbywają się od kilkunastu lat. Początkowo były to skromne spotkania z poczęstunkiem i życzeniami. Obecnie to już festiwal potraw różnego rodzaju. Spotkanie wielkanocne uświetniają również występy artystyczne. W tym roku wystąpią: podopieczni Fundacji Braci Golec, chór „Fiaccola" pod kierownictwem Katarzyny Sadlik, uczniowie szkoły podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim oraz młodzi gitarzyści gający na co dzień pod okiem Mateusza Kleina. Nie zabraknie degustacji świątecznych specjałów oraz spotkania z grzyboznawcą Justynem Kołkiem. Dla miłośników rękodzieła będzie kiermasz ozdób świątecznych.

Wszystko to w sobotę 24 marca o godz. 10.00 do Centrum Kultury „Kryształowe Wzgórze" w Międzybrodziu Żywieckim przy ul. Beskidzkiej 59.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę