Duża kwota na remont kościoła ewangelickiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zarząd Województwa wybrał do dofinansowania projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego. Na liście znalazło się niejedno powiatowe przedsięwzięcie.

Parafia Ewangelicko

 Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego trafi do 38 obiektów związanych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego w regionie. Ubiegało się o nie 67 projektów planowanych do realizacji na obiektach wpisanych do rejestru Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub znajdujących się na Szlaku Zabytków Techniki. To warunki jakie projekty musiały spełniać już na wejściu do konkursu. W toku prac, zarząd województwa podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej kwoty alokacji przeznaczonej na konkurs, co pozwoliło na wybór 38 projektów. Wśród nich figurują cztery zadania z powiatu cieszyńskiego.

„Modernizacja Muzeum Drukarstwa w Cieszynie” - kwota, jaka będzie przyznana, to 1,15 mln zł. Na całe przedsięwzięcie potrzebnych będzie 1,39 mln zł.

„Dziedzictwo Śląska Cieszyńskiego - prace konserwatorskie w Muzeum Beskidzkim im. A. Podżorskiego w Wiśle.” Wnioskowana suma - 667,6 tys zł, potrzebnych będzie 785,4 tys zł.

„Rewitalizacja Zamku w Grodźcu Śl. wraz adaptacją na cele kulturalne”. Wnioskującym była Fundacja USTRONIANKA, z kwotą 4,6 mln zł. Przedsięwzięcie wymaga 5,7 mln zł.

„Zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego Śląska poprzez wykonanie prac budowlano konserwatorskich w Kościele Jezusowym w Cieszynie”. Projektodawcą była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie. To ostatnia pozycja na liście wśród zakwalifikowanych, z najmniejszą liczbą punktów. Wniosek opiewał na jedną z wyższych w tym zestawieniu kwot, jaka będzie przyznana - 17 mln zł. Na całość potrzebne będzie 20,8 mln zł.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę