Zatrzymano kolejne grupy nielegalnych emigrantów w naszym regionie, w tym w Rajczy. Fala? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wspólne działania Straży Granicznej i Policji doprowadziły do zatrzymania kolejnych nielegalnych migrantów na terenie aglomeracji śląskiej.

Bus uchodzcy Rajcza

 W niedzielę (17 września) funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wraz z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach udaremnili próbę przewiezienia grupy cudzoziemców do krajów Europy Zachodniej. Zdarzenie miało miejsce przy autostradzie A4 w rejonie MOP Kozłów. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 16 mężczyzn. Osoby nie posiadały przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt krótkotrwały obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji, z których wynikało, że są obywatelami Syrii. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani i przy wsparciu policjantów z Gliwic przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, gdzie zostały prowadzone z nimi dalsze czynności.

Syryjczycy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom, przy użyciu podstępu tj. art. 264 § 2 Kodeksu Karnego. Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, a następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu, tj. 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Po wykonaniu wszystkich czynności z ich udziałem cudzoziemcy zostali przekazani stronie państwa, z którego wjechali na terytorium RP w ramach umowy o readmisji.

Dwa dni później, 19 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Rajczy (pow. żywiecki) o obcokrajowcach ujawnionych w pojeździe typu bus. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 18 obcokrajowców znajdujących się w busie.19 września funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Rajczy (pow. żywiecki) o obcokrajowcach ujawnionych w pojeździe typu bus. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 18 obcokrajowców znajdujących się w busie.
Cudzoziemcy wśród których było 17 mężczyzn w wieku od 16 do 37 lat oraz 1 kobieta  w wieku 20 lat posiadali przy sobie jedynie potwierdzenia o pobycie obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji. Te dokumenty nie są dokumentami podróży oraz nie uprawniają do legalnego pobytu na terenie RP, w związku z czym wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do pomieszczeń służbowych PSG w Bielsku-Białej celem prowadzenia dalszych czynności.
17 pełnoletnim obywatelom Syrii przedstawiono zarzut przekroczenia granicy RP wbrew przepisom działając wspólnie i w porozumieniu ustalonymi osobami, nie posiadając przy tym dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy państwa. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych, przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat).
W czwartek (21 września) wszyscy zostali przekazani słowackim służbom w ramach umowy o readmisji.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę