O pomniku zdecyduje IPN? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kontynuujemy wczorajszy temat, który może się okazać istotny dla losów żywieckiego pomnika przy Al. Wolności.

Pomnik 3

Do 31 marca br. właściciel lub użytkownik nieruchomości, na której w dniu wejścia w życie ustawy znajduje się pomnik upamiętniający osoby, organizacje, wydarzenia lub daty symbolizujące komunizm lub inny ustrój totalitarny, ma obowiązek usunąć ten pomnik. O to, co może w tym temacie stać się po końcu bieżącego miesiąca, zapytaliśmy w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Po 31 marca wojewoda zapyta samorządy, w jaki sposób na ich terenie dokonano realizacji ustawy. Jeśli nie wywiązano się z zadania, może wówczas dokonać tego Wojewoda, a kosztami obciążyć właściciela lub użytkownika nieruchomości, na której znajduje się pomnik. Decydująca w tej kwestii będzie opinia IPN, który oceniać będzie, czy i dlaczego dany pomnik należy usunąć  – przekazała nam .Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego nadmieniając, że żadne pismo w sprawie "burzyć czy nie burzyć" pomnika nie dotarło do ŚUW.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę