Dostawy łóżek OIOM-owych do szpitali - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wedle zapowiedzi administracji rządowej w każdym województwie powstaną tymczasowe szpitale. Obecnie władze samorządowe w Bolesławcu realizują projekt budowy szpitala modułowego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku, a proces inwestycyjny zajmie łącznie kilka miesięcy. Nieprzerwane dostawy sprzętu medycznego, który wspiera personel medyczny w walce ze skutkami pandemii zapewnia Famed Żywiec. W tym roku do szpitali trafiło 3 tys. łóżek żywieckiej spółki. Część z zamówionego sprzętu znalazła zastosowanie w szpitalach polowych.

Famed wlasny

Podstawą wyposażenia każdego oddziału szpitalnego są łóżka, których funkcjonalność musi być dostosowana do potrzeb określonego środowiska szpitalnego. Osprzęt szpitala polowego powinien objąć także m.in. wózki do sprawnego przewożenia pacjentów oraz stół zabiegowy.

 – Famed Żywiec prowadzi produkcję w kraju, w oparciu o własne zasoby. W niewielkim stopniu jesteśmy uzależnieni od ewentualnych trudności związanych z przerwaniem łańcucha dostaw. 

W trakcie wiosennego szczytu pandemii i lockdownu nieprzerwanie dostarczaliśmy sprzęt
do odbiorców krajowych i z zagranicy. Obecnie również jesteśmy przygotowani do realizacji nowych zamówień. Wiosną uruchomiliśmy linię produkcyjną łóżek szpitalnych, dzięki czemu zwiększyliśmy moce wytwórcze. Pozwalają nam one w czasie, w jakim realizowana jest inwestycja w Bolesławcu, wyprodukować łącznie 3 tys. łóżek Famed Nexo. Co istotne, ich funkcjonalność spełnia wymagania oddziałów intensywnej terapii. W praktyce oznacza to możliwość produkcji kilkuset egzemplarzy miesięcznie – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec. – Odrębną kwestią jest zapewnienie personelu, lecz współczesny sprzęt jest łatwiejszy w obsłudze, a dobre łóżko OIOM-owe może obsługiwać jedna osoba – dodaje.

Łóżka OIOM-owe oferują znacznie szerszą niż standardowa funkcjonalność, ułatwiając diagnozowanie i monitorowanie pacjentów. Muszą cechować się stabilnością, większą liczbą możliwych do wykonania regulacji i pozycji. Posiadają szereg rozwiązań konstrukcyjnych do pozycjonowania pacjenta oraz wskazywania optymalnego nachylenia oparcia pleców, aby zapobiegać m.in. odrespiratorowemu zapaleniu płuc, które często jest następstwem długotrwałego podpięcia pod respirator. Ważną kwestią jest przezierność dla promieni RTG, ponieważ z wykorzystaniem mobilnego aparatu rentgenowskiego bardzo często diagnozuje się choroby płuc.

– Łóżka są projektowane tak, aby do ich obsługi, np. ułożenia, także nieprzytomnego, pacjenta, czyszczenia czy dezynfekcji sprzętu niezbędna była jak najmniejsza liczba osób. Dla przykładu funkcjonalność obejmująca przechyły boczne sprawia, że przy wyposażonym w nią łóżku podczas repozycjonowania pacjenta musi być obecna tylko jedna, zamiast dwóch lub trzech osób. 

To oznacza nie tylko optymalne wykorzystanie kadry, lecz wiąże się także z ograniczeniem szerzenia się zakażeń – mówi Michał Grossy, Marketing i Product Manager Famed Żywiec.

Wytwarzane w Żywcu łóżka szpitalne są wyposażone w technologię antyseptyczną, która pozwala ograniczać namnażanie się wirusów, bakterii i grzybów.

W tym roku 3 tys. egzemplarzy łóżek wytwórcy kompleksowych rozwiązań dla sektora medycznego, które wspierają personel medyczny w walce z Covid-19, trafiło do kilkudziesięciu państw. Łóżka Famedu, obok krajowych szpitali, samorządów i organów administracji państwowej, zamówili klienci m.in. z Chin, Włoch, Hiszpanii, Palestyny, Niemiec, Rosji, Iraku, Arabii Saudyjskiej, czy Egiptu. Część znalazła zastosowanie w szpitalach polowych – jak na przykład sprzęt, który trafił do Iraku, czy Syrii w ramach kontraktów realizowanych dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

W latach 2018-2019 roku Famed dostarczył szpitalom ponad 4 tys. łóżek szpitalnych i porodowych. W tej liczbie większość zamówień dotyczy Famed Nexo, najlepiej sprzedającego się polskiego łóżka szpitalnego. Wobec rosnącego zainteresowania, spółka zdecydowała o realizacji inwestycji w nową linię produkcyjną Nexo, która została oddana do użytku wiosną br.

– Dzięki inwestycji możemy zaopatrywać szpitale w najkrótszym możliwym terminie, a czas odgrywa obecnie kluczową rolę. Niezmiennie możemy przy tym dostarczać personelowi sprzęt o jakości, jakiej oczekuje, spełniający wymogi oddziałów intensywnej opieki. Należy pamiętać, że w przypadku zamówień „od podstaw” cała operacja, tj. określenia konfiguracji, wytworzenia, dostawy i instalacji, wymaga czasu. Oczywiście można korzystać ze sprawdzonych konfiguracji, co pozwala skrócić cały proces. Trzeba być jednak świadomym, że sprzęt ten z założenia będzie służył kilkanaście lat, dlatego warto zaplanować jego funkcjonalność z myślą o takim okresie – podsumowuje Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę