Kossak plus - góreckie murale - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miał być w Cieszynie i jeszcze będzie. Teraz powstał w Górkach Wielkich.

Mural przedstawiający Zofię Kossak, autorstwa Barbary Poniatowskiej, Martyny Łapkowskiej i Dariusza Paczkowskiego ozdabia już jedną ze ścian przy Dworze Kossaków w Górkach Wielkich. O fundacji i planach ich działań w Cieszynie pisaliśmy już TUTAJ. Przy pracy towarzyszyła street artowcom wnuczka Zofii Kossak, Hanna Fenby Taylor.

 - W środę skończyliśmy pracę nad muralem Zofii Kossak, niedaleko Dworu Kossaków, a dziś powstał jeszcze piękny kwiat – magnoria. Właściwie dzieje się cały czas coś nowego. Panuje twórcza atmosfera – powiedział nam Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra.

Według pierwotnego zamiaru mural przedstawiający Zofię Kossak miał przyozdobić ścianę przy cieszyńskiej al. Oswalda Madeckiego. Formalności nie pozwoliły, by stało się to w ostatnich dniach, jednak sprawa jest wciąż otwarta.

-Mam nadzieję, że uda się tym razem dopełnić wszystkich wymogów formalnych. Malowanie w Cieszynie mamy zaplanowane na przyszły tydzień – dodaje Paczkowski.

Zdjęcia: Dariusz Paczkowski/Centrum Kultury i Sztuki "Dom Kossaków" w Górkach Wielkich. 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę