Rajcza z nowymi strojami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Rajcza wzbogaciła się o 52 komplety strojów regionalnych. Zadanie współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Śląskiego w ramach Konkursu Przedsięwzięć inicjatyw lokalnych. 

Stroje ludowe

Kompletne stroje regionalne, w tym pasterskie, uszyto w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych, organizowanego przez Województwo Śląskie za pośrednictwem Wydziału Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego. W marcu bieżącego roku Rada Sołecka Rycerka Górna podjęła uchwałę o przystąpieniu do Konkursu. W ślad za tym dokumentem Gmina Rajcza opracowała wniosek aplikacyjny i powstał projekt pod nazwą:  Zachowanie i wzmacnianie dziedzictwa kulturowego poprzez zakup strojów ludowych dla zespołów i środowisk twórczych działających w Sołectwie Rycerka Górna”. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu rozpoczęła się realizacja zadania i wczoraj (9 października) gotowe stroje dotarły do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rajczy. Warto przypomnieć, że pod koniec wakacji kilkanaście nowych strojów regionalnych  powstało w ramach mikroprojektu „Scheda z Nutką”. Ubrania otrzymały zespoły folklorystyczne z Rycerki Górnej, Zwardonia i Soli.

Stroje na pewno przysłużą się kultywowaniu dziedzictwa kulturowego Gminy Rajcza - szczególnie rozwojowi folkloru i pozwolą na zwiększenie udziału dzieci i młodzieży w życiu artystycznym lokalnych społeczności. Przyczynią się także do promowania dorobku regionalnego Gminy Rajcza na zewnątrz. 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę