Drugie Branżowe Centrum Umiejętności w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

26 maja br. w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu odbyło się uroczyste otwarcie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych. To wyjątkowe wydarzenie jest efektem ogólnopolskiego projektu realizowanego w ramach konkursu „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)”, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Drugie Branżowe Centrum Umiejętności w Żywcu

W wydarzeniu wzięli udział między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele: partnera branżowego, uczelni wyższych, firm i organizacji wspomagających. Organ prowadzący reprezentowali między innymi: Starosta Adrian Midor, Wicestarosta Stanisław Kucharczyk, Członkowie Zarządu Powiatu Józef Stopka i Tadeusz Pal, Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Duraj, Przewodnicząca Komisji Edukacji Aleksandra Legierska, Radni Powiatu: Gabriela Kolonko i Władysław Skrzyp, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Andrzej Widzyk oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Stanisław Baczyński.

Celem powstałego centrum jest wsparcie przygotowania kadr dla nowoczesnej gospodarki, poprzez zapewnienie przestrzeni do innowacyjnej współpracy między biznesem a edukacją zawodową. BCU umożliwia prowadzenie szkoleń, kursów i innych działań edukacyjnych, wdrażając przy tym koncepcję doskonałości zawodowej na wszystkich poziomach kształcenia.

W ramach projektu dokonano rozbudowy, remontu oraz adaptacji pomieszczeń w ZSBD w Żywcu, a także zakupiono nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla BCU. Centrum posiada już wpis do Systemu Oświaty i pełni funkcję ośrodka egzaminacyjnego w zawodach Technik inżynierii sanitarnej oraz Monter sieci i instalacji sanitarnych. Dodatkowo, powstała platforma e-learningowa, umożliwiająca zdalne nauczanie z wykorzystaniem profesjonalnych materiałów edukacyjno-szkoleniowych.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Powiatem Żywieckim, Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych, Politechniką Śląską, Stowarzyszeniem Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, GROHE Polska Sp. z o.o. oraz KAN Sp. z o.o.

Dzięki inwestycji zrealizowanej za ponad 14,2 mln złotych powstało miejsce, które będzie szkolić fachowców z całej Polski. Drugie BCU w Żywcu stanowi wyjątkową szansę dla uczniów, absolwentów i mieszkańców powiatu żywieckiego na zdobycie wiedzy i umiejętności w perspektywicznej branży instalacji sanitarnych, grzewczych i gazowych. To także doskonała promocja dla regionu i dowód na to, że współpraca samorządu z biznesem i edukacją może przynieść realne korzyści.

 

źródło: zywiec.powiat.pl

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę