Pożar kamienicy. Eksplozja? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

14 zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj po południu pożar kamienicy w centrum Bielska-Białej.

kamienica bb

Strażacy zostali zadysponowani o godz. 17.00 do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej. Po przybyciu jednostek na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek wielorodzinny parterowy z poddaszem mieszkalnym. Płomienie wydobywały z dachu budynku. Pożarem objęte były również altanki i ogródki lokatorskie na placu za budynkiem, w tym budynki gospodarcze.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, następnie przystąpiono do podawania środków gaśniczych na palący się budynek i budynki gospodarcze zlokalizowane za budynkiem mieszkalnym. Ze wstępnego rozpoznania ustalono, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów PSP. W trakcie działań ewakuowano 4 osoby z sąsiedniego budynku z uwagi na ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru. Po opanowaniu pożaru, przystąpiono do ponownego sprawdzenia budynku, dzięki czemu potwierdzono, że w obiekcie nie znajdują się żadne osoby poszkodowane. Po godzinie 19 przystąpiono do naprzemiennych prac rozbiórkowych i dogaszania pożarów ukrytych w zamkniętych przestrzeniach podłóg podniesionych oraz obniżonych sufitów na poddaszu - przekazała Patrycja Pokrzywa, rzecznik KM PSP w Bielsku-Białej.

Działania zakończono przed godziną czwartą w nocy. W działaniach poza jednostkami z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, brali udział przedstawicie służb współdziałających: policja, pogotowie ratunkowe, energetyczne oraz gazowe. Na miejsce zdarzenia przybył również Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny zdarzenia będzie prowadzić policja.

Wiadomo już, że powodem pożaru była eksplozja, o sile wyrywającej drzwi i okna. Na szczęście nie ucierpiał nikt z mieszkańców. 15 mieszkańców ewakuowało się z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Natomiast nie udało się uratować znajdujących się w niektórych mieszkaniach zwierząt domowych. Dużych rozmiarów będą też straty materialne, poniesione przez mieszkańców na skutek tego zdarzenia. W wyniku zdarzenia budynek najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do dalszego zamieszkania. Decyzję tę podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Fragment ulicy Cieszyńskiej, w miejscu gdzie doszło do zdarzenia, został wyłączony z ruchu.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę