Stacje narciarskie Żywiecczyzny - jak wypadają? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Opublikowano ranking polskich ośrodków i stacji narciarskich. Jak zostały sklasyfikowane te z Żywiecczyzny? Albo czy w ogóle w rankingu się znalazły? Sprawdźcie.

narty

Zestawienie sporządził portal onet.pl. Trzeba brać pod uwagę, że nasze góry nie mają od jakiegoś czasu szczęścia do śniegu. W związku z tym ośrodki narciarskie muszą podnosić sobie poprzeczkę, aby rekompensować brak śniegu.

Zasady

Podstawą dla rankingu były nie tylko informacje teoretyczne, ale też osobiste obserwacje oceniających. Pod uwagę brano oczywiście głównie potencjał narciarski, ale też możliwości okołonarciarskiej infrastruktury: jakość i długość tras, typy i nowoczesność wyciągów, instalacje naśnieżające, parkingi, gastronomię, miejsca noclegowe, stosunek cen do atrakcyjności stacji.

Klasyfikacje

Pierwszą kategorią w rankingu są „małe stacje narciarskie”. Oceniano 14 spośród nich. Wygrała ją stacja Kasina Ski. Znalazł się w tej klasyfikacji Zwardon – Ski - na 9 miejscu. Jakie otrzymał punkty? Za wyciągi i trasy 21 (zwycięzca 21), infrastruktura 13 pkt. (Kasina Ski 15), komfort jazdy i wrażenia narciarskie 14 pkt. (zwycięzca 18), naśnieżanie 7 pkt. (lider 9), dostęp do informacji 4 pkt. (zwycięzca również 4). Łącznie 59 pkt. (Kasina Ski 67 pkt.).
Z innych stacji w pobliżu Żywiecczyzny jedno miejsce wyżej – 8 – zajęła Istebna Złoty Groń, z łączną notą 60 pkt. Znacznie wyżej, bo na 3 miejscu sklasyfikowano stację Wisła Nowa Osada. Łączna ilość przyznanych jej punktów, to 64.
Kategoria druga, można powiedzieć że główna, to oczywiście duże stacje narciarskie. Podano wyniki 25 ośrodków z 36 ocenianych. Chcielibyśmy w tym zestawieniu zobaczyć, i to na jak najwyższym miejscu, Korbielów. Niestety nie znalazł się tam wcale. Klasyfikację wygrał Szczyrk Mountain Resort. Z jaką punktacją? Wyciągi i trasy – 139, infrastruktura – 17, komfort jazdy i wrażenia narciarskie – 17, naśnieżanie – 9 pkt., dostęp do informacji – 5 pkt., łącznie 188 pkt. W zestawieniu znalazło się kilka ośrodków z Beskidu Śląskiego: Wisła Cienków – 12 miejsce 81,5 pkt., 14 miejsce – Wisła Soszów 76,5 pkt, 25 miejsce - Wisła-Stożek 67 pkt.
Przypomnijmy, że Szczyrk Mountain Resort jest ośrodkiem po niedawnym znacznym unowocześnieniu.

-

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę